Brno rodinný dům

Od prvotní návštěvy až po vizuální podobu budoucího interiéru, dětského pokoje rodinného domu v Brně.

Cíl a potřeby zákazníka

Úkolem bylo navrhnout řešení nového dětského pokoje, kde zůstanou stávající vestavěná skříň a vitrína. Cíl byl jasný, dle požadavku osmiletého syna klienta, jsme od začátku vizualizace, počítali s umístěním televize, velký pracovní stůl, prostornou postel a terárium pro chameleona.

Řešení projektu

Dále jsme se o mladém obyvateli dozvěděli, že hraje fotbal, líbí se mu graffiti a je velkým fanouškem motokrosových závodů. To nám zatím stačilo k tomu abychom mohli udělat prvotní návrh.

Od mladého zákazníka zněl další požadavek, a to zachovat někde obrazy – fotky z motokrosových závodů. To bylo tedy vše a my jsme mohli začít přemýšlet nad tím, co a kam rozmístit po pokoji, aby v něm zbylo pořád ještě dostatek místa. A jelikož máme rádi výzvy, tak jsme se do toho hned pustili a měli spoustu nápadů na rozvržení dětského pokoje. Po vyzkoušení jsme však rovnou několik variant zavrhli, neboť prostě neposkytovali tolik komfortu. Jednoznačně zvítězila tato varianta, kterou jsme v podobě skici poslali i zákazníkovi. Tomu se řešení dětského pokoje líbilo, a tak jsme pokračovali v řešení interiéru a materiálech. Vyzkoušeli jsme několik barevných variací a nakonec zvítězila bílo-šedo-antracitová. Přišel tedy čas udělat finální vizualizaci, na kterou se právě díváte a toto je varianta která se rodičům a synovi líbila nejvíce. V dětském pokoji se našel i kousek prostoru pro použití tapety graffiti.

Materiál

Vedle graffiti je pak osvětlený panel s televizí, který jsme nahoře i dole osadili magnetickou tabulí a pod televizí je pak sedací vak pro případný Relax, či posazení kamaráda. Do rohu pod šikminu se nám náramně hodil prostorný pracovní stůl
s prodlouženou levou částí kvůli radiátoru i kvůli většímu odsazení od šikminy. Stůl má dvě řady šuplíků a mezi nimi je opravdu dostatek místa pro židli a pohyb u stolu. Nad stolem jsou pak dvě poličky a ve spodní je integrovaný led pásek, aby měl mladý školák pořád dostatek světla při plnění si úkolů.

Postel jsme nábytkem odsadili od šikminy, abychom eliminovali případný úraz a tím nám vznikl další úložný prostor. Vetší rozměr matrace, tedy 100×200 cm byla optimální volbou k celému prostoru. Na postel pak navazuje komín s dalším úložným prostorem, teráriem a knihovnou, kterou do budoucna určitě využije. Nad postelí je orientační světlo v provedení fotbalového míče umístěného veprostřed sítě, která tak evokuje fotbalovou branku, ale má i další využití, třeba na zavěšení fotek. No a pro splnění plánu bylo potřeba někam umístit obrazy s motokrosovou tématikou, ty mají své místo nad vstupními dveřmi, kde je proto dostatečně vysoký strop. Tím jsme splnili veškeré zadání
a byli spokojení nejen rodiče, ale byl spokojený hlavně syn.

Právě toto je pro nás skvělým důkazem dobře odvedené práce.

Galerie projektu

01 02 03 04 05 06