Martin Hula design

Martin je designérem týmu Decons. Originalita a kreativní vcítění se do zákazníkových představ je jeho prioritou. Neustále sleduje ty nejnovější trendy a zakládá si na profesionální komunikaci a péči o spokojeného zákazníka

"Tvoříme návrhy s Vámi a především srdcem."

telefon
+420 608 815 684
email
huladecons@gmail.com

Můj příběh

Před osmi lety to bylo poprvé, kdy jsem se začal zajímat o design a navrhování interiérů. Tehdy jsem začal pracovat v koupelnovém studiu, byla to pro mě úplně nová životní zkušenost a já jsem zjistil, že učit se software, udělat první samotný návrh a mít spokojeného zákazníka mě prostě baví.

Výhodou při navrhování koupelen pro mne byla hlavně znalost sortimentu, abych zákazníkovi dokázal nejen prodat, ale i dobře doporučit a poradit vhodné vybavení koupelny. Za 5 let praxe jsem se naučil dva softwary, udělal stovky návrhů a hlavně jsem uměl zpracovat detailní technické podklady pro instalatéry, elektrikáře a kladečské plány pro obkladače. Asi v polovině této praxe jsem začal zjišťovat, jak mě práce baví, mám pro tento obor vlohy a chci se nadále zdokonalovat.

Začal jsem studovat knihy z oboru, sledoval různé články a současné trendy. Za zmínku stojí knihy, které bych doporučil začínajícím designérům. „Škola interiérového designu“, „Průvodce bytového designéra“, „Škola designu“, „Barevná harmonie“, aj. Začal jsem naplno objevovat krásy designu interiérů a naučil se další software „Sketchup“. Své vize a plány jsem konečně začal uskutečňovat i v grafické podobě. Design se tak pro mě stal nejen obživou, ale i velkým koníčkem. Jak to tak občas bývá, chtěl jsem stále něco víc, někam se posunout a začít si budovat kariéru designéra.

Můj sen pokračuje dál v lednu 2017 jsem nastoupil do firmy Jimara na pozici designer. Tady jsem poznal výborného designéra, konstruktéra a hlavně skvělého člověka Jiřího Radochu. Právě tady se můj sen designéra začíná plnit a já zjišťuji jak velký je krok od návrhu interiéru až po samotnou výrobu a realizaci. Nebylo to úplně lehké začít návrhy vnímat i trochu jinak, tak aby byly konstrukčně správně, abych nepřekročil velikost lamino desky nebo aby šla správně léta, aj. Právě poznávání konstrukce a různých možností řešení mě posouvala dál a dál a já měl možnost čerpat informace nejenom od Jirky, ale i od samotných kolegů z výroby. Ve spolupráci s nimi jsem udělal stovky návrhů pro různé zákazníky a získal jsem tak spoustu zkušeností nejen v navrhování interiérů, ale i v komunikaci s lidmi. Bylo to pro mě dva a půl roku zdokonalování se, ale je čas jít dál a posunout se zase o krůček, a proto jsem si založil živnost a šel společně s Jirkou dělat pod hlavičkou Decons.

Do této živnosti si s sebou odnáším spoustu zkušeností a vědomí, že mám nadání pro navrhování interiérů a chci dělat návrhy nejen pro lidi, ale hlavně je s těmi lidmi tvořit, protože je to jakási záruka toho, že se jim v tom interiéru bude dobře žít.