Rodinný dům v Uherském Brodě

Klientka nás objevila na Facebooku. Naše práce ji chytla za srdce a obrátila se na nás s návrhem interiéru pro kuchyň, jídelnu a obývací pokoj v podkroví. Byla to pro obě strany harmonická spolupráce od prvního kontaktu přes vizuální podobu interiéru až po finální realizaci. A z výsledku byli klientka i její partner nadšení.

Cíl a potřeby zákazníka

Zadání klientů znělo: pomoci s prostorem, který je sám o sobě poměrně složitý. Vymyslet interiér s prostornou kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem, kde se dobře žije a každá činnost tu má svou zónu a zázemí. Vyzpovídali jsme dvojici, co všechno by měly prostory splňovat, čemu se doma rádi věnují, jaké jsou jejich barevné preference. Vše jsme si důkladně zaměřili a v hlavách už nám jako popcorn skákaly první nápady, jak prostor co nejlépe využít. 

Řešení projektu

Následné skicování nám některé nápady potvrdilo jako ideální a vytvořili jsme prvotní černobílou skicu dispozicí celého prostoru. Tu jsme poslali klientům a sklidili nadšený souhlas i absolutní důvěru pro další postup. Radost mladého páru z prvotní skici byla nakažlivá, sladění s klientem je pro kreativní práci ten nejlepší pohon. Skicu jsme následně doplnili o detaily, dekorace, materiály… a našli jsme i prostor na praktickou potravinovou skříň, na jejíž bok jsme navrhli magnetickou popisovatelnou nástěnku. Touto vizualizací jsme klienty nadchli tak, že žádné úpravy nebyly v podstatě třeba. Řešili jsme jen kosmetickou drobnost – zda použít zádový obklad v dřevodekoru nebo grafosklo. Na fotkách vidíte, která varianta vyhrála.

Materiál

Sladěný interiér je v elegantním provedení lakované MDF desky Perfect Sense Gloss ve vysokém lesku v kombinaci s dřevodekorem Dub Halifax tabákový v příjemně teplém odstínu. Je hodně povedený a uživatelsky právem populární. Dvířka a šuplíky jsme osadili narážecím úchytkovým profilem UKS 7 v provedení ALU. Tyto prémiové materiály – zdánlivě v kontrastu – spolu dohromady hezky hrají.

Klientům jsme zařídili interiér od návrhu po realizaci. Realizaci provedla firma LZ Pro. Kdybychom měli vyjádřit nějak poeticky, jak tahle spolupráce probíhala, bylo by to „na dobré vlně“. Po dvou letech jsme přišli na návštěvu a už nám avizovali, že budeme navrhovat od střechy po předsíň celý dům, který právě staví. No, bránit se nebudeme, už se těšíme!

Galerie projektu

01 Vizualizace OLYMPUS DIGITAL CAMERA 02 Vizualizace 03 Vizualizace 04 Vizualizace 05 Vizualizace 06 Vizualizace OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 07 Vizualizace OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 08 Vizualizace 09 Vizualizace 10 Vizualizace 11 Vizualizace 12 Vizualizace OLYMPUS DIGITAL CAMERA 13 Vizualizace OLYMPUS DIGITAL CAMERA 14 Vizualizace 15 Vizualizace 16 Vizualizace