Ivančice rodinný dům

Od prvotní návštěvy až po vizuální podobu budoucího interiéru, kuchyně a jídelny novostavby rodinného domu v Ivančicích.

Cíl a potřeby zákazníka

Úkolem bylo navrhnout řešení prostorné kuchyňské linky s jídelnou a dalšími doplňujícími prvky v novostavbě rodinného domu. Cíl byl jasný, dle požadavku klienta, jsme od začátku vizualizace, počítali s umístěním schované televize tak, aby klient mohl, snadno při vaření, televizi odkrýt.

Řešení projektu

Při zaměřování prostoru byla pozice kuchyně takřka jasná, dále bylo potřeba do prostoru namyslet jídelnu a ideálně na první pohled schovat televizi, která by se při vaření dala prakticky odkrýt a po skončení činnosti opět snadno schovat.

Při skicování kuchyně jsme zákazníkovi poskytli dvě varianty řešení a to kuchyně do L s ostrůvkem a nebo kuchyně do U. Se zákazníkem jsme se shodli na kuchyni ve tvaru U, tato varianta se zdála být kompaktnější a hlavně při vaření šlo lépe vidět na televizi, což bylo pro výběr rozhodující.

Do této kompaktní kuchyně se nám vešla jak kombinovaná lednice s mrazákem, trouba s mikrovlnkou, tak prostorná potravinová skříň. Dále je vybavena myčkou, velkým dřezem a dřezovou skříňkou ze servo-drivem. K vaření je k dispozici indukce
a výsuvný odsavač, který našeho zákazníka ohromil. Celá kuchyně je zakončena zesíleným barem s barovkami. Tento bar má až trojí možnost osvětlení – shora světlo dopadá na barovou desku, zepředu kde nám krásně nasvětluje pracovní desku
u vaření a směrem k barovým židlím na doladění atmosféry.

Materiál

Do kuchyně jsme zvolili materiál PerfectSense Gloss (bílou lesklou UV lakovanou MDF desku) v kombinaci s Divokou třešní, která dala kuchyni ten správný glanc. Oba tyto materiály se dále v interiéru opakují a v těchto tónech jsme vybrali i obkladový  kámen do jídelny.

Masivní jídelní stůl s propsanými nohami v provedení dub dýha přírodní olej je v tónech, které se objevují i na kamenném obkladu, vše je krásně propojeno. U vstupu je pak multifunkční stěna, která slouží jak na obrazy, květiny, ale i na schování televize. Vespod stěny jsou asymetrické šuplíky a směrem k oknu je pak elegantní vitrína se zásobníkem na láhve s vínem.

Komponenty se harmonicky doplňují a výsledná vizualizace zákazníka opravdu mile překvapila. Jsme velice rádi, že jsme mohli být součástí.

Galerie projektu

06 07 08 09 11 10